KATALIN AUTÓSISKOLA MISKOLC

Kérem, ha nincs B kategóriás jogosítványa, és szeretne személyautót vezetni és nem szeretne a sivatagban az egyetlen egy szál kaktusszal ütközni, jelentkezzen!

A tanfolyam két részből áll:

• elméleti oktatás,  online oktatás
  • gyakorlati oktatás.

Elméleti oktatás tantárgyai:

közlekedési ismeretek                   18 ó

járművezetés elmélete                     6 ó

szerkezeti és üzemeltési ismeretek   4 ó

Az elméleti oktatás ismereteiből számítógépes vizsgát kell tenni.

Elméleti vizsgára az a tanuló bocsátható, aki

• a tanfolyam elméleti részét igazoltan elvégezte,
  • 17 éves életkoránál legfeljebb 3 hónappal fiatalabb,
  • a vizsgadíjat, csekken befizette, a csekkszelvényt az iskolavezetőnek átadta a kért időpontban.

Az első elméleti vizsgát a tanfolyam kezdetétől számított 9 hónapon belül le kell tenni. /55 perc alatt 55 kérdést kell megválaszolni, elérhető max. 75 pont, a sikeres vizsgához min. 65 pont kell./. (Sikertelen vizsga esetén, legkorábban 3 nap múlva ismételt vizsga tehető, újabb vizsgadíj befizetése után.) Ha 1 éven belül nem vizsgázik sikeresen, úgy tanfolyamot kell ismételnie. Az elméleti vizsga 2 évig érvényes, a 2 éven belül a forgalmi vizsgát le kell tenni, amennyiben ez nem történik meg, akkor ismét el kell végezni a tanfolyamot.

Gyakorlati oktatás:

A sikeres elméleti vizsga után kezdhető meg. A foglalkozások időtartama 50 perc, a foglalkozások között 10 perc szünetekkel.

Az oktatás

• Toyota Yaris,

A gyakorlati oktatás két részből áll:

• alapoktatás (járműkezelés),
  • főoktatás.

Alapoktatás

• a gépjármű biztonsági ellenőrzését,
  • technikai kezelését,
  • manőverezési feladatok végrehajtását kell elsajátítani, 9 óra alatt.

Ha szükséges, pótórák (7.500.-Ft/ó) vehetők korlátlan számban.

Főoktatás:

A főoktatás keretében a forgalmi vezetés megismerését és gyakorlását végezzük. Kötelező óraszámai:

1 gyakorló óra időtartama 50perc

• alapoktatás             9 óra
  • városi vezetés           14  óra
  • országúti vezetés    4 óra
  • éjszakai vezetés     2 óra
  • ÖSSZESEN         29 +1vizsga /óra

A 29 óra alatt 580 km-t kell levezetni.

Ha felkészültsége a kötelező órák levezetése után a kellő eredményt nem éri el, pótórákkal egészítheti ki a gyakorlást.

Forgalmi vizsgára az a tanuló bocsátható,

• aki 17. életévét betöltötte,
  • az előírt óraszámot és kilométert levezette,
  • a vizsgadíjat csekken befizette, a csekkszelvényt az iskolavezetőnek az előírt időpontban átadta.

Forgalmi vizsga kiindulási helye

Miskolc. József Attila u. 20.

Vizsga ideje: 50 perc.

Sikertelen vizsga esetén legkorábban 3 nap elteltével pótvizsgázhat, min. 5 pótóra kötelező levezetése után, újabb vizsgadíj ellenében. Pótvizsgázni négyszer lehet, az ötödik sikertelen vizsga után Pályaalkalmassági vizsgálaton (PÁV) kell részt vennie. Helye: Budapest VIII. Kisfaludy út 34. sz.

A forgalmi vizsgát az elméleti vizsgát követő 2 éven belül le kell tenni! Ellenkező esetben elévül, újra kell KRESZ tanfolyam+vizsga.

Minden vizsgán hitelt érdemlő módon igazolnia kell személyi azonosságát érvényes személyi igazolvánnyal, vagy útlevéllel!

A sikeres vizsga után akkor kaphatja meg vezetői engedélyét, ha rendelkezik igazolással a közúti elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzéséről.

Autósiskolánk az elsősegély-nyújtó tanfolyamot +vizsgát külön díj ellenében megszervezi. Felmentést az kap, aki rendelkezik más járműkategóriára érvényes vezetői engedéllyel, melyet 1984. 01. 01. után szerzett meg, ill. az, akinek egészségügyi szakirányú végzettsége van.

A vizsgaigazolást a vizsga után 3 munkanap elteltével átveheti a Miskolc, József A. út 20. első emeletén,

hétfőn          8. 00 - 12. 30,

szerdán        8. 00 – 16. 00,

csütörtökön 8. 00 – 12. 30 között.

A vizsgaigazolással a vezetői engedély kiadására irányuló kérelmét személyesen bármely okmányirodában előterjesztheti.

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 4
Tegnapi: 15
Heti: 25
Havi: 318
Össz.: 70 613

Látogatottság növelés
Oldal: Képzés
KATALIN AUTÓSISKOLA MISKOLC - © 2008 - 2024 - katalinautosiskola.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével a weboldalkészítés gyors! Itt kezdődik a saját weboldalkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »